Logo_hovers_2019
Title
Svjetski festival animiranog filma /
kratkometražno izdanje 3. - 8. lipnja 2014.
Svjetski festival animiranog filma / kratkometražno izdanje 3. - 8. lipnja 2014.
hr | en
155-marcel_jean

ANIMAFEST PRO | Animafest Scanner

ANIMAFEST SCANNER

Datum i vrijeme: 4. i 5. lipnja, 10:00h-17:00h
Mjesto: Velika dvorana Školske knjige, Masarykova 28, Zagreb

Animafest Scanner 2014 Program

  • Srijeda, 4. lipnja 2014.

Tema i diskusija 1: Poetika Jurija Norštejna
Moderator: Nikica Gilić (Sveučilište u Zagrebu)

10:10 – 10:20 Daniel Šuljić (Animafest Zagreb) 
Dobrodošlica i uvod

10:20 – 11:20 Marcel Jean (Međunarodni filmski festival u Annecyju) 
Tema: filmska teorija i filmski festivali, neobičan par?

11:25 – 11:55 Mihail Gurevič (samostalni znanstvenik, Chicago)
Snovi o vječnosti, uspavanka o ponovnom rađanju: bilješke o novom čitanju Bajke nad bajkama Jurija Norštejna

12:00 – 12:30 Nobuaki Doi (Sveučilište Zokei u Tokiju)
Od novog iskustva: povezivanje teorije Jurija Norštejna s nekim trendovima u suvremenoj animiranoj produkciji

Diskusija 2: Proširena animacija
Moderatorica: Franziska Bruckner (ASIFA Austrije/AG Animation, Beč)

14:45 – 15:15 Chi-Sui Wang (Nacionalno umjetničko sveučilište u Taipeiju)
Opipljiva iluzija – izvedba animacije u prostornom aspektu

15:20 – 15:50 Dirk de Bruyn (Sveučilište Deakin u Melbourneu) 
Oblikovanje traga pamćenja: eksperimentalna animacija Neila Taylora

15:55 – 16:25 Zabrina McIntyre (Sveučilište u Middlesexu)
Animacija u muzeju: povijest i problemi

16:30 – 17:00 Andriana Ružić (samostalna znanstvenica, Milano)
Postoji više načina da se izvede animacija – John i Faith Hubley i njihove Pustolovine asteriska

  • Četvrtak, 5. lipnja 2014.

Rasprava 3: Lutke u središtu
Moderatorica: Irena Paulus (Akademija dramske umjetnosti/Filozofski fakultet u Zagrebu)

10:00 – 10:10 Nikica Gilić (Sveučilište u Zagrebu) Dobrodošlica i uvod

10:10 – 10:40 Midhat Ajanović-Ajan (Sveučilište West, Trollhättan) 
Lutkar u virtualnom okolišu

10:45 – 11:15 Barbara Laborde (Sveučilište La Sorbonne Nouvelle, Pariz)
Animacija ženskog ludila: In Absentia braće Quay (2002)

11:20 – 11:50 Fatemeh Hosseini-Shakib (Umjetničko sveučilište u Teheranu) 
Glinene lutke ‘izvode’ igrani dokumentarac: hibridna priroda realizma u ranim kratkim animiranim filmovima Studija Aardman

12:00 – 12:30 Paul Wells (Akademija animacije Sveučilišta Loughborough) 
‘Mackinnon & Saunders: A Model Studio’ – teorije o praksi, prakse o teoriji, dokumentarni film kao istraživanje na temelju prakse

12:30 – 13:30 Film ‘Mackinnon & Saunders: A Model Studio’

Diskusija 4: Kretanja i trendovi
Moderator: Holger Lang (Privatno sveučilište Webster u Beču)

14:45 – 15:15 Giannalberto Bendazzi (Tehnološko sveučilište Nanyang, Singapur)
Priča o povjesničarevoj povijesti

15:20 – 15:50 Anna Ida Orosz (Sveučilište Eötvös Loránd, Budimpešta) 
Izgubljena i nađena ‘aura stvarnosti’: animacija pod kamerom u doba digitalne postprodukcije

15:55 – 16:25 Madi Piller (nezavisna filmašica i kustosica, Toronto)
Suvremena istraživanja u animaciji

16:30 – 17:00 Tomislav Mikulić (Sveučilište Monash, Melbourne)
Može li se kompjutorska animacija odvijati u realnom vremenu? 

Više informacija o Animafest Scanneru 2014 dostupno je OVDJE.

Organizatori:
World Festival of Animated Film Animafest Zagreb, ASIFA-Austria, Hulahop Film & Art Production

Organizacijski odbor:
Mr. Daniel Šuljić, Svjetski festival animiranog filma Animafest Zagreb
Mr. Franziska Bruckner, ASIFA Austrije
Dr. Nikica Gilić, izvanredni profesor na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
Prof. Holger Lang, Privatno sveučilište Webster u Beču
Prof. dr. Hrvoje Turković, profesor emeritus

Podrška:
Austrijski kulturni forum u Zagrebu
Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
AG Animation Društvo za medijske studije (GfM) 
Odsjek za kazalište, film i medije Sveučilišta u Beču
Sveučilište Webster iz Beča