Logo_hovers_2019
Title
Svjetski festival animiranog filma /
kratkometražno izdanje 3. - 8. lipnja 2014.
Svjetski festival animiranog filma / kratkometražno izdanje 3. - 8. lipnja 2014.
hr | en

Prema odluci žirija Velikog natjecanja

Grand Prix za najbolji kratkometražni film festivala uz novčanu nagradu od 2.500 € i počasno predsjedanje sljedećim festivalom
Ljubavne igre (Love Games, Južna Koreja, 2013., r. Yumi Joung) 

Nagrada "Zlatni Zagreb" za kreativnost i inovativno umjetničko postignuće uz novčanu nagradu od 2.000 €
Nedjelja 3 (Sonntag 3, Njemačka, 2013., r. Jochen Kuhn)

Nagrada "Zlatko Grgić" za najbolji prvi film napravljen izvan obrazovne institucije uz novčanu nagradu od 1.500 €
Ziegenort (Poljska, 2013., r. Tomasz Popakul)

5 posebnih nagrada prema odluci žirija
Joan Ashworth: Kupalište (Łaźnia, Poljska, 2013., r. Tomek Ducki) 
Marie-Hélène Girod: Nilski konji (Hipopotamy, Poljska, 2014., r. Piotr Dumała) 
Lei Lei: Astigmatizam (Astigmatismo, Španjolska, 2013., r. Nikolaj Trošinski) 
Edo Lukman: Zbor na turneji (Choir Tour, Latvija, 2012., r. Edmunds Jansons) 
Emma de Swaef: Futon (Japan, 2012., r. Yoriko Mizushiri)

Prema odluci žirija Studentskog natjecanja i Natjecanja namjenskih filmova

Nagrada "Dušan Vukotić" za najbolji studentski film uz novčanu nagradu od 1.000 €
Analni sok (Ketsujiru Juke, Japan, 2013., red. Sawako Kabuki)

Najbolji namjenski film
Katachi, red. Kijek/Adamski (Japan/Poljska, 2013.)

3 posebna priznanja prema odluci žirija
Plug & Play (Švicarska, 2013., r. Michael Frei)
Kralj labirinta (Maze King, Japan, 2013., r. Hakhyun Kim)
The Shirley Temple (Velika Britanija, 2013., r. Daniela Sherer)

Prema odluci žirija Natjecanja filmova za djecu

Najbolji film za djecu
Stonoga i žaba (Mille-pattes et Crapaud, Francuska, 2013., r. Ana Hmeljevska) 

3 posebna priznanja prema odluci žirija
Moj čudni djed (Moy stranniy dedushka, Rusija, 2012., r. Dina Velikovska)
Zec i jelen (Nyuszi és őz, Mađarska, 2013., r. Péter Vácz)
Virtualna virtuoznost (Virtuos virtuell, Njemačka, 2013., r. Maja Oschmann i Thomas Stellmach) 

Prema glasovima publike

Nagrada "Mr. M" za najbolji film iz Velikog natjecanja i Velike panorame 
Boles (Slovenija/Njemačka, 2013., r. Špela Čadež)

Prema odluci Vijeća Animafesta

Nagrada za životno djelo
Jurij Norštejn

Nagrada za izniman doprinos proučavanju animiranog filma
Marcel Jean

Prema odluci selekcijske komisije Studentskog natjecanja

Najbolja škola animacije - nagrada obrazovnoj instituciji za najbolji izbor prijavljenih filmova za predselekciju
Royal College of Art