Plakat86_resize

Programski odbor: Joško Marušić, predsjednik
Borivoj Dovniković, Nedeljko Dragić, Enver Hadžiabdić, Boris Kolar, Želimir Koščević, Ranko Munitić, Nenad Pata, Pavao Štalter

Direktor festivala: Borivoj Dovniković

Broj prijavljenih filmova 460 iz 32 zemlje
Zemlje sudionice 24
Filmovi u natjecanju 58
Filmovi izvan natjecanja 39

Međunarodna selekcijska komisija
Guido Manuli - Italija
Csaba Varga - Mađarska
Nikola Majdak - Jugoslavija

Međunarodni ocjenjivački sud
Bruno Edera - Švicarska
Eduard Nazarov - SSSR
Joško Marušić - Jugoslavija
Osamu Tezuka - Japan
Ishu Patel - Kanada

Službene nagrade

Nagrada za životno djelo Norman McLaren, Kanada

Velika nagrada nije dodjeljena

Nagrade u kategorijama

Filmovi kraći od 5 minuta
Eto sovsem ne pro eto That's Not the Same at All, A. Fedulov, SSSR

Filmovi od 5 do 12 minuta trajanja
Sweet Disaster - Dreamless Sleep, David Anderson, Velika Britanija

Filmovi od 12 do 30 minuta trajanja
Street of Crocodiles, Quay Brothers, Velika Britanija

Obrazovni filmovi
Thirty-Six Characters, A Da, Kina

Filmovi za djecu
Volk i telenok The Wolf and the Calf, M. Kamenecky, SSSR

Najbolji prvi film
Criminal Tango, Solweig von Kleist, Francuska

Specijalna nagrada za likovnost
De karakters The Character, Everet de Beijer, Nizozemska

Specijalna nagrada za animaciju
Mein Bruder My Brother,Jürgen Heer, Hayo Freitag, Njemačka

Specijalna nagrada za glazbu
Street of Crocodiles, Brothers Quay, Velika Britanija

Specijalna nagrada za zvuk
How The Frog's Eye Sees, Skip Battaglia, SAD

Specijalna nagrada za humor
The Big Snit, Richard Condie, Kanada

Specijalna nagrada po slobodnoj odluci žirija
Question d'optiques The Point of View, Claude Luyet, Švicarska
Budet laskovvy dožd A Gentle Rain is Gonna Fall, Nazim Touliahodjajev, SSSR

Retrospektive
Filmovi Normana McLarena
Filmovi Braće Fleischer
Filmovi Andreja Hržanovskog
Majstori svjetske animacije (BBC video serija)
Izbor nagrađenih filmova s festivala ’85.
Dan nizozemskog filma

Ponoćni programi
Večer s Ishu Patelom
Zvuk u animiranom filmu
Lanterna Magica
Britanski animirani reklamni film

Izložbe
Likovni materijal poljskog animiranog filma
Nedeljko Dragić, Dušan Petričić Grafičkih radovi

Predavanje
Novi trendovi u animaciji, Dan McLaughlin (UCLA)

Okrugli stol
Zvuk u animiranom filmu

Festivalski piknik Dvorac Oršić

Iz direktorovog izvješća

… Odlukom Vijeća Festivala, uvedena je Nagrada za životno djelo, koja će se redovito dodjeljivati autorima filmova za stvaralački opus koji predstavlja izuzetan doprinos umjetnosti animacije u svijetu.

Autor plakata: Boris Kolar